RETRO: Tragédie Stevieho Gerrarda. 27. dubna 2014 uklouzl a naděje Reds na titul pohasly

27.04.2017 - 14:07:41

Konec dubna, to je hodně kritické období pro Stevena Gerrarda. V roce 2014 prožil 27. dubna sportovní katastrofu. Kvůli jeho fatální chybě vrazně poklesly naděje Liverpoolu na titul.

Nikdy od zisku titulu v roce 1990 nebyli Reds blíže trofeji v Premier League tak blízko jako v sezoně 2013/2014.

Anglická liga vrcholila a Liverpool prožíval na jaře spanilou jízdu, devět zápasů po sobě neprohrál. Před zápasem s Chelsea měl v čele tabulky náskok pěti bodů před druhou Chelsea. Na Manchester City dokonce šest, ovšem „modří“ měli o jeden zápas méně.

Mourinhovi hoši díky precizní defenzivě těžký duel zvládli a výrazně jim k tomu pomohl právě Gerrard.

V nastavení prvního poločasu na místě posledního hráče při přebírání míče nezvládl zpracování, poté navíc uklouzl. Kolem se přehnal Demba Ba a dostal hosty do vedení.

Podívejte se a přečtěte si také

DRESY: 10 klubů a jejich dresy pro sezonu 2017/2018. Real, Barcelona, Bayern i Milán

Gerrard měl co dělat, aby zadržel slzy. Liverpoolu obětoval vše, zachoval mu věrnost celou kariéru. Když se na jejím konci přiblížil na dosah vysněné trofeji, selhal. Chelsea v závěru vedení pojistila a vyhrála 0:2. Přesto mu nikdo nic nevyčítal.

„Náš klub mnohokrát zvednul. Jednuduše šlo o obrovskou smůlu. Bohužel uklouzl v klíčovém okamžiku,“ omlouval svou legendu trenér Liverpoolu Brendan Rodgers.

Osud si s Gerrardem zahrál opravdu krutou hru. Liverpool v předposledním kole pouze remizoval na hřišti Crystal Palace 3:3. Nepomohlo mu ani vedení 3:0, domácí vyrovnali třemi góly v posledních jedenácti minutách.

A jelikož Manchester City své tři poslední zápasy vyhrál, nepomohla Reds ani závěrečná výhra 2:1 nad Newcastlem. Titul slavili fanoušci Citizens.

HRÁČI: 5 novinek z přestupového dění. Patrik Schick by mohl zamířit do Bayernu Mnichov